POZNEJ MĚ BLÍŽ

POZNEJ MĚ BLÍŽ

FASCINOVANÁ

Pohybem a propojením těla, mysli a našich emocí. Už od malička. Po dobu patnácti let jsem se věnovala baletu a modernímu tanci, který mě naučil nejen lásce k pohybu a disciplíně, ale i trpělivosti a přijetí mé (zdánlivé) odlišnosti od ostatních. Aniž bych to tehdy věděla, moje taneční kariéra mě později navedla na cestu jógy a hlubšího uvědomění, a to zcela “náhodou” když jsem hledala pouze vhodnou alternativu k tanci jakožto fyzickému vybití.

OBJEVENÁ

A tak jsem objevila vinyasa jogu – dynamickou jógu, která plyne na vlně dechu a pohybu a připomíná pohyb tanečnice na podložce. V roce 2016  jsem objevila oblíbenou lektorku vinyasy jógy ve studiu Karma Yogy a od toho momentu se věci začaly hýbat velmi rychle tím správným směrem a mně bylo umožněno jógu nejen praktikovat, ale také dále předávat. V Karma Yoze jsem absolvovala svůj první učitelský kurz a hned na to jsem odjela do Indie seznámit se s tradiční Hatha jógou pod vedením Acharyi Venkateshe. Dále následovaly první záskoky a lekce ve studiích, další cesty do Indie, objev ashtangy a yin jógy, a hlavně poznání mých učitelům, jímž vděčím za svůj nejenom jógový, ale také osobní vývoj. 

NA SPRÁVNÉ CESTĚ

V roce 2019 mě moje jógová cesta na čas zavedla k nomádské existenci, kdy jsem se rozhodla poznat svět a předávat své dosavadní zkušenosti v učení ásán, pranayami a meditace. Za dva roky cestování mě potkalo například lektorování ve veganském retreat centru GLO uprostřed ničeho v Nicaraguii, asistence v ashtangové Shale v San Jose v Kostarice, lektorování v jógovo-surfovém hostelu v Ekvádoru či v horských hotelech v Laosu a Rakousku.

TVOJE

A nyní už ne tak světová, jako tvoje. Od listopadu letošního roku se vracím ke kořenům – do Čech. Opět se propojit s klienty i mimo on-line prostor. Potkejme se osobně například v Shala Prague při ashtangové lekci či na soukromé hodině.

CO O LEKCÍCH SE MNOU ŘÍKAJÍ KLIENTI
MARTA TIKALOVÁ
Read More
Na lekci se cítím dobře, i když je každá pro mě výzvou nejen fyzicky, ale i emocionálně. Cvičení vždy přizpůsobí mému aktuálnímu stavu, protože se zajímá o mě a o můj zdravotní stav. Naučila mě dýchat, nepospíchat a posouvá mě dál. Cítím se fyzicky a psychicky silnější a odolnější. Na lekce s Kristýnou se vždy těším.
ALICE HALDOVÁ
Read More
Kristýna vždy přizpůsobí lekci tomu, jak se cítím, ale zároveň se mě snaží motivovat a posouvat dál. Do pozice mě dokáže dostat i přes obrazovku, dokonce ji ani neunikne, když se ,,ulejvám". Praktickou část prokládá i teorií, takže získávám větší rozhled a dochází mi některé souvislosti.Překvapilo mě, že online lekce může být tak osobní, takže je pro mě i takovým psychoterapeutem, za což ji moc děkuju!
ALENA MAZOLLINI
Read More
Kristy je skvělá průvodkyně. I na dálku přes videochat perfektně vysvětlí, jak má pozice vypadat, vždycky vidí, že je někde chyba, pamatuje si, kde jsme přestaly, ví, co mi jde a co mi nejde, odhadne, co zvládnu a co ještě ne, opravdu mě osobně vede. Je to profík. Taky je to zásobárna informací a zajímavostí o józe a všem kolem ní, kterými cvičení prokládá. Chválí, a to je moc příjemné. A navíc, i když je zapálená tradiční ashtangistka, má nadhled, smysl pro humor a a racionální a respektující přístup k každé individualitě. Doporučuju, Ashtanga s Kristy je pecka🙂